Sosyal Medya

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanlığı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal medya; internet üzerinde tanıtım veya sohbet amacıyla yapılan tüm diyaloglara ve paylaşımlara verilen genel bir isimdir. Twitter, Facebook, Linkedin vb siteler ilk göze çarpan örneklerdir.
Sosyal medya hem medya içeriğini üretenler hem de tüketenlerin herkes olduğu bir medya kanalıdır.
Bugün sosyal medya kavramı o kadar geniş kullanılabilir ki, internetin kendisi aslında bir sosyal medyadır diyebiliriz. Hemen her internet sitesinin içerisinde yorum alanları bulunur. Özellikle haber sitelerinde haber altı yorumlarla kullanıcılar görüşlerini ifade edebilmektedir. Yine Facebook’ta sayfa açıp ya da grup kurup kendisi veya ait olduğu topluluk hakkında açıklamalar yapabilmektedir. Kullanıcılar Twitter da an be an bilgi girişi sağlayıp, bazen ülke gündemindeki konuların öne geçmesini sağlamaktadır. Bu nedenle sosyal medya göz ardı edilemeyecek büyük bir alandır.
Kuruluşların sosyal medyada bulunma amaçları tanıtım ve daha fazla müşteri kazanmaktır. Müşteriler aynı zamanda birer sosyal medya kullanıcı olduğu için kuruluşlar sosyal medya da yer almalıdır.
Kuruluşlar için sosyal medya da yer almak bireysel kullanıcılar gibi sadece fotoğraf yayınlamak ya da paylaşmaktan ibaret değildir. Firmanın kuruluş amaçları, çalışma prensipleri, ürettiği mal ve hizmetin doğru ve etkin şekilde pazarlanması amaçlanır. Bu çalışmanın doğru ilerleyebilmesi için kuruluşun amacı, vizyonu, misyonu gibi bilgiler firma tarafından eksiksiz paylaşılması hayati önem taşımaktadır. Bu çalışmalar sonrası firmasının hedef kitlesi, olması gereken sosyal mecralar, verilmesi gereken mesajlar belirlenir. Bu kapsamda firma için etkin olacağı düşünülen sosyal mecralarda ( facebook, twitter v.b. ) firma adına hesap ( account ) açılarak doğru kullanıcılara ulaşılması, doğru mesajların verilmesi sağlanmaktadır.
Müşterilerimizin kampanyalarının tümünün içinde ya da özel bir parça olarak geliştirdiğimiz gibi sadece firma bilinirliği ve kamuoyunu aydınlatma alanı olarak da kullanması konusunda hem danışmanlık hem de uygulayıcı rolünü üstleniyoruz.


© 2024Akdeniz Organizasyon web Sitesi. Tüm hakları Saklıdır. web Tasarım Koray ÇOKOL